Pryma

Zrozumienie i pasja

Z psami jesteśmy związani od dzieciństwa. Od ponad 18 lat uczestniczymy w różnego rodzaju zjazdach i spotkaniach o psiej tematyce. Organizowaliśmy zjazdy szkoleniowe, sylwestry i inne wydarzenia, gdzie przewodnicy wraz ze swoimi psami mogli zarówno doświadczać nowych rzeczy, jak i szlifować nabyte już kompetencje zarówno treningowe, jak i społeczne.

Wciąż się szkolimy i zdobywamy wiedzę, którą chcemy się dzielić z innymi. Naszym motto przewodnim jest dobra relacja człowiek-pies. To drogowskaz, który nadaje kierunek naszemu działaniu.

Obecnie prowadzimy zajęcia z tropienia oraz pracy górnym wiatrem, w których psio-ludzki team ma przede wszystkim dobrze się bawić i czuć satysfakcję ze wspólnie osiąganych sukcesów (tych małych i dużych). Nasze spotkania mają w zdecydowanej przewadze podłoże pracy behawioralnej – celem i priorytetem nie jest przygotowanie do zawodów, egzaminów czy prób, ale budowanie pewności siebie psa, zaufania przewodnika do psa, uczenie się wzajemnej komunikacji człowiek-pies. Traktujemy te zajęcia jako rekreacyjną formę budowania lepszej relacji przewodnika z psem poprzez zbieranie nowych i pozytywnych doświadczeń, wspólne pokonywanie trudności.

Współpracujemy również ze STADO oraz GRS OSP Ruda Śląska.